Agrárgazdaság

Újabb szigorításokat és intézkedések

2025. április 3. – Az Agrárminisztérium újabb szigorításokat és intézkedéseket vezet be a ragadós száj- és körömfájás vírus megfékezése érdekében.

Videó: https://www.facebook.com/nagyistvan.movar/videos/997129749057118

Nagy István agrárminiszter elmondta:

Jelenleg négy állattartó telepen van jelen a ragadós száj- és körömfájás vírusa. Ezen létesítményeket és környezetüket lezártuk és fertőtlenítő pontokat jelöltünk ki. Az állatokat levágjuk, a betegség terjedését folyamatosan vizsgáljuk. A fogékony állatállományt folyamatosan ellenőrzik az állategészségügyi szakemberek. Az M1-es autópályán és a határon fertőtlenítési pontokat alakítunk ki. Az egyenruhások segítségét bevonva minden lehetséges eszközzel azon dolgozunk, hogy sikerüljön a betegséget megállítani.

Ezért újabb intézkedésekről is döntöttünk:

  • Megtiltjuk a külföldről érkező párosujjú patások Győr Moson Sopron vármegyében történő átszállítását.
  • A kialakult állategészségügyi helyzetben kiemelten fontos a fertőtlenítés, ezért a kijelölt fertőtlenítési pontokat megerősítjük és a kisüzemek számára is díjmentesen biztosítjuk a sterilizáláshoz szükséges vegyszereket.
  • Fontos hogy a háztáji állományt meg tudjuk óvni! A vírus továbbterjedésének megakadályozása érdekében minden állat-kiállítást, bemutatót és vásárt megtiltunk a térségben. Így a tavaszi komáromi nemzetközi kutyakiállítás sem lehet majd megtartani

Arra kérünk mindenkit, hogy a szigorú járványvédelmi intézkedéseket tartsa be!

A vírus ugyanis csak közös összefogással győzhető le. Azért dolgozunk a hatósággal, hogy minden állatunk biztonságban lehessen!

Megosztom: